Dyrektorzy

 

 

 

Agnieszka Michalak 

Dyrektor szkoły 

Ukończyła Uniwersytet Śląski w Cieszynie o kierunku zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne, a także Letnią Szkołę Glottodydaktyki w Sopocie, Oligofrenopedagogikę oraz w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji ukończyła Organizację i Zarządzanie Oświatą. Posiada licencje autoryzowanego trenera Szkoły Pamięci Wojakowskich.

Swoją drogę nauczyciela rozpoczęłam wiele lat temu jako wychowawca grupy przedszkolnej, od tej pory to moja największa pasja. Kolejne ukochane roczniki dzieci, które wypuszczałam spod swoich skrzydeł, a także moje własne dzieci stały się inspiracją do otwarcia własnego przedszkola Jonatan. Od tamtej pory dzieci i ich potrzeby ,a z czasem cały ich świat stał się całym moim światem. Nieustannie poszukuję kolejnych inspiracji, które pozwalają mi rozwijać działalność przedszkola, tak aby służyło ono każdemu dziecku, które do nas trafia. Pracę wśród dzieci pięknie oddają słowa Jana Pawła II:


     "Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta."

 

Gabriela Zolich- Wolna 

Dyrektor ds. pedagogicznych 

Nauczyciel dyplomowany z 18–letnim stażem. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Filologia Polska, podyplomowe studia: Logopedia z komunikacją alternatywną, Terapia Pedagogiczna, Oligofrenopedagogika, kurs kwalifikacyjny: Organizacja i zarządzanie oświatą.

Czas spędzony z dziećmi i młodzieżą od wielu lat jest dla mnie źródłem prawdziwej radości. Cieszy mnie codzienny kontakt z rozwijającym się człowiekiem, który każdego dnia odkrywa w sobie nowe możliwości, zdobywa kolejne umiejętności, uczy się rozumieć otaczający go świat. Dzieci dają mi siłę do podejmowanie wyzwań, poszukiwania inspiracji związanych z edukacją i wychowaniem. Ważne jest dla mnie odkrycie w każdym uczniu jego zainteresowań, talentów jak również dostrzeżenie słabych stron, które mogą negatywnie wpływać na jego samopoczucie i możliwości edukacyjne. Dlatego w ciągu wieloletniej pracy, wychodząc naprzeciw każdemu dziecku, prowadziłam szkolne koło teatralne, koło polonistyczne, zajęcia dla dyslektyków, zajęcia wyrównawcze dla dzieci mających problemy w uczeniu się. Zdobyte doświadczenia utwierdzają mnie w przekonaniu, że, aby kompetentnie wykonywać pracę nauczyciela, trzeba podejmować wysiłek związany z samodoskonaleniem , tak, by móc w sposób holistyczny podejść do każdego ucznia.

Wierzę, że nasza szkoła, dzięki właściwemu podejściu nauczycieli, da każdemu dziecku poczucie własnej wartości i wyposaży go w siłę, która pomoże mu optymistycznie patrzeć na świat i osiągnąć zamierzone cele.

 

 

 

 

Grzegorz Pilarz  

Dyrektor ds. kształcenia specjalnego

Magister pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej z neurodydaktyką na WSZiA w Opolu oraz magister Zarządzania i informatyki na ATH w Bielsku Białej. Ukończył także przygotowanie w zakresie pedagogiki specjalnej. Wspomaganie rozwoju i edukacji osób z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera na WSZiA w Opolu. Absolwent wielu szkoleń pozytywnego myślenia w tym szkolenia Silvy. Mówca na UJ  z zakresu organizacji imprez sportowych oraz szkolenia sportowców. Instruktor piłki siatkowej.    Przez ponad 20 lat związany z Polską siatkówką, z którą zdobył kilkanaście medali wszystkich kolorów na arenie polskiej jak i europejskiej. Zdobywca Pucharu Polski oraz 4 krotny Mistrz Polski. Reprezentant kraju oraz uczestnik wielu imprez międzynarodowych. 

Swój wieczny optymizm i uśmiech chcę przekazać wszystkim dzieciom. Pozytywne nastawienie do życia oraz chęć rozwijania się sprawia, że praca w szkole daje mi wielką satysfakcję i olbrzymią radość.

Po zakończeniu zawodowej kariery siatkarskiej nie wyobrażam sobie dnia bez aktywności fizycznej. Od 2 lat moją sportową pasją stał się triathlon i zawody z cyklu IronMan. Nowe plany oraz cele sprawiają, że każdy dzień jest dla mnie nowym sportowym wyzwaniem.